LM: Szczypiorniści Vive stracili szanse awansu

Piłkarze ręczni Vive KKielce ostatecznie stracili szanse na wyjście z grupy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Bogdana Wenty przegrali na wyjeździe z Rhein-Neckar Löwen 27:29.

W pierwszej połowie meczu zanosiło się na niespodziankę, bowiem mistrzowie Polski nieoczekiwanie objęli prowadzenie w starciu z jedną najlepszych drużyn na świecie. W 25 minucie było już nawet 12:8 dla Vive. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy należały jednak do gospodarzy, którzy odrobili dwie bramki straty.

Wystarczyło pięć minut drugiej części gry, by szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen wyrównali, a wkrótce później wyszli na prowadzenie. Podopieczni Wenty ambitnie walczyli, zdołali doprowadzić do wyrównania w 53. minucie, ale zabrakło sił, by rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść.

Rhein-Neckar Löwen - Vive Kielce 29:27 (11:13)