Radwańska nie dała rady Kuzniecowej

(fot. PAP/EPA/SABINE ALBERS)

Agnieszka Radwańska przegrała w ćwierćfinale tenisowego turnieju w Dubaju ze Swietłaną Kuzniecową 6-7, 3-6. Była to piąta z rzędu porażka naszej tenisistki z Rosjanką.

Pierwszy set pojedynku Radwańskiej z Kuzniecową trwał 66 minut. Aż osiem razy zawodniczki przełamywały się wzajemnie. Polka przgerywała już 3-5, ale doprowadziła do remisu 5-5. Pomagała jej wydatnie Kuzniecowa, która popełniała mnóstwo błędów. O losach seta decydował tie break. Agnieszka Radwańska prowadziła już 4-1, 5-2, ale w ostatniej części oddała inicjatywę rywalce. Przegrała 7-9.

Drugi set zaczął się od wygranego podania naszej zawodniczki. Kolejne cztery gemy padły jednak łupem Rosjanki. Ale Radwańska nie dawała za wygraną. Zwyciężyła w gemie szóstym. W siódmym przegrywała 0-30, by doprowadzić do stanu 40-40, po chwili mieć przewagę i przegrać w tak ważnym momencie.

Kilka minut później nasza tenisistka obroniła dwie pilki meczowe. Wygrała swoje podanie i było 3-5. Trzeciej piłki meczowej wybronić już nie zdołała i po dwóch godzinach na korcie Radwańska przegrała z Kuzniecową 6-7, 3-6.