MŚ: Ted Ligety zwycięzcą slalomu giganta

PAP/PR

Amerykanin Ted Ligety wygrał slalom gigant 41. mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Ligety, który po pierwszym przejeździe był czwarty, wyprzedził o 0,08 s Francuza Cypriena Richarda i o 0,43 Austriaka Philippa Schoerghofera.

"Kiedy na mecie zobaczyłem, że prowadzę, byłem naprawdę zaskoczony, bo mój przejazd nie był doskonały - powiedział mistrz olimpijski z Turynu (2006 r.) w kombinacji. - Z pewnością to była próba nerwów. Ten stok jest bardzo trudny. Po pierwszym przejeździe myślałem, że już przegrałem. Jednak czuję się szczęściarzem, bo wróciłem do rywalizacji i wygrałem" - dodał Amerykanin, który w tym sezonie triumfował w trzech z pięciu zawodów Pucharu Świata w tej konkurencji. Jego medal jest pierwszym złotym krążkiem dla ekipy USA w MŚ 2011.

Prowadzący na półmetku Norweg Aksel Lund Svindal zajął czwarte miejsce, a do podium zabrakło mu 0,06. Z kolei Chorwat Ivica Kostelic, lider klasyfikacji PŚ, uplasował się na 13. pozycji, ex aequo ze Szwajcarem Justinem Murisierem.

Jedyny Polak, który znalazł się na 98-osobowej liście zawodników - Maciej Bydliński, po pierwszym przejeździe był 57., ale drugiego nie ukończył i nie został sklasyfikowany.