Alpejskie MŚ: Erik Guay najlepszy w zjeździe

PAP / ŁK

Kanadyjczyk Erik Guay zdobył złoty medal w zjeździe podczas 41. mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Kolejne miejsca zajęli Szwajcar Didier Cuche i Włoch Christof Innerhofer.

Cuche stracił do zwycięzcy 0,32 s, a Innerhofer 0,76. Na starcie tej konkurencji nie stanęli lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Chorwat Ivica Kostelic oraz broniący Kryształowej Kuli Szwajcar Carlo Janka.

Tytuł mistrza świata to największy sukces w karierze 29-letniego Guay'a, który nigdy wcześniej nie stał na podium imprezy tej rangi.

Dwa lata temu, podczas poprzednich mistrzostw w Val d'Isere, w tej konkurencji także triumfował reprezentant Kanady. Wtedy wygrał John Kucera, a drugie miejsce, tak jak w sobotę, zajął Cuche. Innerhofer natomiast na podium w Ga-Pa stanął już po raz drugi. W środę był bezkonkurencyjny w supergigancie.

Michał Kłusak, jedyny Polak w gronie 54 zawodników, zajął 41. miejsce. Do triumfatora stracił 9,23 s.