PŚ: Agnieszka Cyl 11. w Presque Isle

inf.wł./PR

Agnieszka Cyl zajęła 11 miejsce w biegu pościgowym zaliczanym do klasyfikacji biathlonowego PŚ. W amerykańskim Presque Isle zwyciężyła Norweżka Tora Berger.

Agnieszcze Cyl nie udało się obronić szóstej pozycji wywalczonej w piątkowym sprincie. Zdecydowało o tym fatalne strzelanie w pozycji stojącej. W pozycji leżącej nasza zawodniczka nie pomyliła się ani raz. Niestety w dwóch ostatnich próbach miała aż 5 "pudeł". Na strzelnicy panowały bardzo trudne warunki. Wiał porywisty wiatr i nie tylko Polka miała kłopoty z celnością. Cyl dotarła do mety na 11 miejscu ze stratą 2:39,1 min. do zwyciężczyni Norweżki Tory Berger.

Drugie miejsce zajęła Francuzka Marie Dorin, a trzecie Białorusinka Daria Domraczewa.