PŚ: Pierwsze zwycięstwo Boeufa, Sikora 17.

Tomasz Sikora zajął 17 miejsce w biathlonowym biegu pościgowym, który odbył się w amerykańskim Presque Isle. Pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata odniósł Francuz Alexis Boeuf.

Sikora startował jako 18 zawodnik po piątkowym sprincie. Tracił do będącego na pierwszym miejscu Niemca Arnda Peiffera 1,42 min. Gdyby Polak w niedzielę lepiej strzelał, mógł zdecydowanie poprawić swoją lokatę. Ale na strzelnicy mocno wiało i Sikora podobnie jak wielu innych zawodników miał kłopoty z trafianiem do tarcz. Spudłował czterokrotnie. Nieźle pobiegł i awansował na 17 miejsce. Drugi z Polaków, Łukasz Szczurek, był 46.

Zwyciężył, po raz pierwszy w karierze, Francuz Alexis Boeuf. Wyprzedził on Rosjanina Iwana Czerezowa i Szweda Johana Carla Bergmana. Peiffer zajął czwartą pozycję, choć jeszcze po drugim strzelaniu miał ponad minutę przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Podczas ostatnich dwóch pobytów na strzelnicy spudłował jednak aż cztery razy.