PŚ w biathlonie: 8. miejsce polskiej sztafety

inf. wł./ŁK

Biathloniści Niemiec zwyciężyli w sztafecie mieszanej 2 x 6km + 2 x 7,5km. Zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata rozegrano w amerykańskim Presque Isle. Polska sztafeta zajęła 8. miejsce w gronie 12. ekip.

Niemcy wyprzedzili Francję. Trzecie miejsce zajęła sztafeta Rosji.

W biało-czerwonej sztafecie jako pierwsza na trasę wyruszyła Agnieszka Cyl. Po niezłym biegu Polka słabo spisała się na pierwszym strzelaniu, bowiem zmuszona była trzy razy dobierać naboje. Podczas drugiej wizyty na strzelnicy Cyl spudłowała tylko raz i zakończyła zmianę na szóstej pozycji. Po niej na trasę wyruszyła chora Weronika Nowakowska-Ziemniak. Mimo bezbłędnego strzelania zawodniczki polska sztafeta spadła o jedną pozycję. Za drugim razem Nowakowska-Ziemniak zmuszona była dwukrotnie dobierać, ale biało-czerwoni pozostali na 7. miejscu.

Tomasz Sikora, który biegł jako trzeci, podczas pierwszej wizyty na strzelnicy był bezbłędny, ale później trzy razy dobierał naboje i dał się wyprzedzić Amerykanom. Mimo to ukończył zmianę na szóstej pozycji, bowiem na dystansie zdołał minąć nie tylko reprezentanta USA, ale też i Szweda. Ostatnim reprezentantem Polski był Łukasz Szczurek. Dwa dobierania na pierwszym strzelaniu kosztowały biało-czerwonych utratę dwóch pozycji. Jeszcze gorzej było podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Szczurek musiał biec karna rundę, na szczęście nie stracił ósmej lokaty.