Loty narciarskie: Czterech Polaków w konkursie

Czterech Polaków wystąpi w sobotnim konkursie lotów narciarskich na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Oprócz pewnych udziału Adama Małysza i Kamila Stocha w gronie 40. uczestników rywalizacji znaleźli się Piotr Żyła i Tomasz Byrt.


Kwalifikacje wygrał Fin Janne Happonen, który poleciał aż 210,5 metra. Z grona zawodników z pierwszej dziesiątki klasyfikacji Pucharu Świata najdalsze skoki oddali Simon Ammann i Adam Małysz - po 212,5 metra.

Słabiej zaprezentował się Stoch. Triumfator ostatniego konkursu w Kligenthal uzyskał odległość 187,5 metra. Skoczek z Zębu nie zdołał przekroczyć granicy 200 metrów także podczas dwóch serii treningowych.

Kwalifikacje udało się przejść dwójce Polaków. Piotr Żyła lądował na 173 metrze, co dało mu 28. lokatę. Tomasz Byrt skoczył 169,5 metra i zajął trzydzieste, ostatnie miejsce pozwalające na udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem w konkursach przeprowadzanych na skoczniach mamucich uczestniczy tylko 40. skoczków.

Do sobotniej rywalizacji nie udało się dostać Stefanowi Huli, który skoczył równo 150 metrów. Fatalnie zaprezentował się Krzysztof Miętus, który lądował ledwie na 110 metrze. To była trzecia z kolei tak słaba próba Polaka - także podczas serii treningowych nie zdołał przekroczyć odległości 120 metrów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook