Cracovia zwycięska w meczu z liderem

W meczu na szczycie hokejowej ekstraklasy liderujący w tabeli GKS Katowice uległ u siebie mistrzowi Polski Comarch Cracovii. O sukcesie gości zadecydowała druga tercja meczu.

Spotkanie zaczęło sie od mocnego uderzenia gospodarzy, a bramkę zdobył Robin Bacul. Cracovia wyrównała pod koniec tercji.

W drugiej części gry goście zdominowali wydarzenia na lodowisku, będąc zespołem bezdyskusyjnie lepszym. Hokeiści z Krakowa wyszli na prowadzenie grając w osłabieniu, a bramkę po indywidualnej akcji zdobył Mikołaj Łopuski. Po chwili na 3:1 podwyższył Leszek Laszkiewicz. Gospodarze, wzorem innych spotkań w których im się nie wiedzie, zaczęli krytykować orzeczenia sędziowskie, a w ich szeregi wdarło się podenerwowanie. Wykorzystała to Cracovia i grając w podwójnej przewadze zdobyła kolejną bramkę.

W trzeciej tercji tyszanie rzucili się do odrabiania strat. Grając w pięciu przeciwko trójce krakowian strzelili drugiego gola, którego autorem był Krzysztof Śmiełowski. Dwie minuty przed końcem spotkania bramkę kontaktową zdobył Łukasz Sokół. Tyszanie w końcówce wycofali bramkarza, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Porażka GKS oznacza, że drużyna z Tych ma tylko 2 punkty przewagi nad Cracovią.

GKS Tychy - ComArch Cracovia 1:4 (1:1, 0:3, 2:0)
3:4 Sokół (Bacul) 58:10

Akuna Naprzód Janów - SSA Wojas Podhale Nowy Targ 3:5 (0:2, 0:2, 3:1)
3:5 Kulik (Kubenko) 57:49

JKH GKS Jastrzębie - KH Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:5 (2:2, 1:2, 1:0, karne 0:1)
1:0 Zdeněk (Zdráhal, Wolf ) 07:58, w podwójnej przewadze
1:1 Galvas (T. Da Costa, Luka) 12:44, w podwójnej przewadze
1:2 Dronia (Podlipni, Różański) 14:16
2:2 Dąbkowski (Danieluk) 18:23, w przewadze
2:3 Bychawski (G. Da Costa) 20:30
3:3 Danieluk (Radwan, Urbanowicz) 29:54
3:4 G. Da Costa (Koszarek, Luka) 35:50
4:4 Lipina 46:07