Dwa medale Polaków na Uniwersjadzie

Maciej Kot (AZS AWF Kraków/Zakopane) zdobył srebrny medal w skokach narciarskich na Uniwersjadzie zimowej w Erzurum. Na drugim stopniu podium w sobotę stanęła również alpejka Karolina Chrapek (AZS AWF Katowice) w supergigancie.

 

Chrapek straciła zaledwie 0,15 s do Amerykanki Katie Hartman. "Trasa pozostawiała wiele do życzenia. Myślę, że w innych okolicznościach te zawody byłyby odwołane. Było mało śniegu i w kilku miejscach wystawał piach i żwir. Pierwotnie obok jednej z bramek był ogromny głaz. Na szczęście potem przesunięto bramkę gdzie indziej" - powiedziała srebrna medalistka z Erzurum.

Druga z Polek w supergigancie - Aleksandra Kluś-Zamiedzowy (AZS AWF Katowice) była dopiero 37. Jednak duży wpływ na przebieg zawodów miał również porywisty wiatr. "Najlepszym zawodniczkom to nie przeszkadzało, ale niektóre omal nie wypadły z trasy, kiedy mocniej zawiało. Oli wyraźnie ten przejazd nie wyszedł, ale było to dla niej dobre przetarcie przed slalomem i superkombinacją" - mówił trener polskich studentów Jerzy Witowski.

 

Srebrny medal zdobył także Maciej Kot w rywalizacji skoczków narciarskich na obiekcie K 125. "Mam do siebie trochę pretensji za lądowanie przy pierwszym skoku. Jeśli wykonałbym to lepiej, mógłbym powalczyć o złoto. Na treningach skakałem w granicach pierwszego miejsca. Należy jednak obiektywnie przyznać, że Matej (Słoweniec Matej Dobovsek - PAP) tego dnia był ode mnie lepszy" - powiedział po turnieju Maciej Kot.

 

Z pozostałych Polaków Jakub Kot (AZS AWF Kraków/Zakopane) był 13., Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (TS Wisła Zakopane) 19., a Dawid Kowal (AZS AWF Kraków/Zakopane) 25.

W short-tracku w rywalizacji na 500 m piąte miejsce zajął Bartosz Konopko (Juvenia Białystok), a Adam Filipowicz (AZS Politechnika Opole) był 14. Dariusz Kulesza odpadł w ćwierćfinale, a Marcin Makarczuk-Jaworski (obaj Juvenia Białystok) w eliminacjach. Patrycja Maliszewska, Agnieszka Olechnicka (obie Juvenia Białystok), Magdalena Szwajlik i Malwina Zawada (obie AZS Politechnika Opole) odpadły w ćwierćfinałach sprintu kobiet. Natomiast męska sztafeta (Jaworski, Konopko, Filipowicz i Makarczuk-Jaworski) w rywalizacji na 5000 m, podobnie jak żeńska (Maliszewska, Olechnicka, Anna Romanowicz - wszystkie Juvenia, Szwajlik - Politechnika Opole) zajęła szóste miejsce.

 

Poniżej oczekiwań spisali się biathloniści. W rywalizacji kobiet na 15 km Paulina Bobak była 19., Karolina Pitoń 20., a Patrycja Hojnisz (wszystkie AZS AWF Katowice) 25. Najbardziej utytułowana Krystyna Pałka nie startowała z powodu choroby. Wśród mężczyzn na dystansie 20 km Grzegorz Bril (AZS AWF Katowice) zajął 24. pozycję, Łukasz Słonina 29., a Łukasz Witek (obaj AZS AWF Wrocław) - 38.

 

W rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowboardcross, Marcin Bocian (AZS AWF Kraków), który broni srebrnego medalu zdobytego dwa lata temu na Uniwersjadzie w Chinach, awansował do niedzielnego finału (15. czas w pierwszym przejeździe i 18. w drugim). Natomiast Zuzanna Smykała (AZS AWF Kraków) z szóstym czasem w drugim przejeździe (pierwszego nie ukończyła) zakwalifikowała się do ćwierćfinałów.

 

Sporego pecha miała Agnieszka Szymańczak (AZS AWF Katowice), która w ćwierćfinale narciarskiego sprintu stylem dowolnym zderzyła się z rywalką i ostatecznie zajęła 21. miejsce. Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) była 13., Anna Staręga (UKS Rawa Siedlce) 23., a Anna Sławiok (AZS AWF Katowice) odpadła już w eliminacjach i ostatecznie została sklasyfikowana na 35. miejscu.

 

W curlingu Magdalena i Dominika Muskus (obie AZS AWF Katowice), Magdalena Strączek i Elżbieta Ran (obie AZS Politechnika Śląska) przegrały w sobotę z Wielką Brytanią 2:9.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook