Adam Małysz wystartuje w Willingen

Adam Małysz, który w wyniku upadku w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach w Zakopanem doznał urazu kolana, wystartuje w najbliższych zawodach w Willingen - poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

 

"Adam Małysz jedzie do Willingen i wystartuje w zawodach. Zrezygnuje jedynie z piątkowych kwalifikacji" - powiedział Tajner.

 

Rezygnacja z kwalifikacji nie będzie miała dla Polaka żadnych konsekwencji, gdyż jako zawodnik z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - jest czwarty - ma zapewniony udział w konkursie głównym.

Małysz upadł podczas lądowania w pierwszym skoku niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi. Z zeskoku został zwieziony przez ratowników, ale do szatni wrócił już o własnych siłach. Badania potwierdziły, że uraz kolana, którego doznał, nie jest poważny. Zdaniem lekarza kadry Aleksandra Winiarskiego, nie ma medycznych przeciwwskazań do startu zawodnika z Wisły w Willingen.

 

Smak zwycięstwa w tym niespłena siedmiotysięcznym miasteczku Małysz zna doskonale. Wygrał tam w 2001 roku, a przez cztery kolejne lata był rekordzistą skoczni.

 

W Niemczech w sobotę skoczkowie będą rywalizować w konkursie drużynowym, a w niedzielę indywidualnie. W ubiegłym roku w Willingen zabrakło Małysza, który postanowił wcześniej wyjechać do Vancouver na igrzyska olimpijskie. Pod jego nieobecność Polacy zajęli dopiero 10. miejsce.

 

Po zmaganiach w Zakopanem oczekiwania wobec biało-czerwonych są znacznie większe. W stolicy Tatr dobrze zaprezentował się nie tylko Małysz, który wygrał pierwszy z trzech konkursów, ale także Kamil Stoch, który w niedzielę po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach PŚ.

 

W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Thomas Morgenstern - 1384 punkty. Drugiego Szwajcara Simona Ammanna wyprzedza o 431, trzeciego swojego rodaka Andreasa Koflera o 469, a Małysza o 549 pkt.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?