Zagramy z Izraelem, Bułgarią i Luksemburgiem

 Polskie tenisistki, które w przyszłym tygodniu będą w izraelskim Ejlacie, rywalizować w rozgrywkach o Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej, trafiły do grupy B, a ich rywalkami będą reprezentacje Izraela, Bułgarii i Luksemburga.

 

W składzie reprezentacji Polski powołanym przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego początkowo znalazły się: Urszula Radwańska, Magda Linette oraz deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Jednak w weekend okazało się, że pod znakiem zapytania stoi występ młodszej z sióstr Radwańskich, która ma stan zapalny kręgu, którego pęknięcie wyeliminowało ją przed rokiem z gry na pół roku.

 

"Na razie może niby grać w tenisa, ale już serwować nie. Zrobiliśmy w Melbourne skany kręgosłupa i wysłaliśmy je do USA, do lekarza, który robił jej operację w marcu. Czekamy na jego opinię" - poinformował ojciec i trener tenisistki Robert Radwański.

 

Jeśli odpowiedź ze Stanów Zjednoczonych będzie negatywna i lekarz zaleci Urszuli przerwę w startach, Wiktorowski będzie musiał powołać zawodniczkę, która zastąpi w składzie krakowiankę.

 

"Na razie sprawa jeszcze nie jest przesądzona, ale jeśli Ula nie będzie mogła wystąpić, to będę musiał uzupełnić skład o Katarzynę Piter lub Martę Domachowską. Na razie jednak się nad tym nie zastanawiam, czekam na opinię lekarza" - powiedział Wiktorowski.

 

W ekipie Izraela zagrają Shahar Peer, Julia Glushko, Keren Shlomo i Valeria Patiuk; w Bułgarii wystąpią Cwetana Pironkowa, Eliza Kostowa, Dia Ewtimowa i Magdalena Malejewa; a w Luksemburgu - Mandy Minella, Anne Kremer, Claudine Schaul i Tiffany Cornelius.

 

Rywalizację w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej rozgrywek o Fed Cup zaplanowano w dniach 1-6 lutego na twardych kortach w izraelskiej miejscowości Ejlat. Pierwsza drużyna w grupie, po trzech meczach, będzie walczyć w fazie play off, której zwycięzcy wystąpią w barażach o miejsce w Grupie Światowej II.

Drugie i trzecie miejsce nie dają awansu, ale oznaczają utrzymanie się w Grupie I na przyszły rok. Natomiast ostatnie zespoły w każdej z czterech grup będą w barażach ratować się przed degradacją do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Fed Cup.

 

Losowanie turnieju o Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej:
grupa A: Szwajcaria, W.Brytania, Dania
grupa B: Polska, Izrael, Bułgaria, Luksemburg
grupa C: Białoruś, Austria, Chorwacja, Grecja
grupa D: Holandia, Węgry, Rumunia, Łotwa

Wspomóż Nas
Tagi: tenis, fed cup

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?