PŚ: Udane kwalifikacje, Małysz odleciał

Aż jedenastu Polaków zobaczymy w piątek w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbędzie się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Adam Małysz potwierdził czwartkowymi skokami, że celuje w zwycięstwo w zawodach.


Do kwalifikacji - poza czołową dziesiątką Pucharu Świata (z Małyszem), która miała zapewniony udział w piątkowym konkursie - stanęło 53 skoczków, w tym aż 11 Polaków. Spośród reprezentantów biało-czerwonych do jutrzejszych zawodów nie dostał się tylko Jan Ziobro. Pozostali - Tomasz Byrt, Klemens Murańka, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła, Marcin Bachleda, Rafał Śliż, Stefan Hula, Kamil Stoch i oczywiście Małysz - mogą w piątek liczyć na doping tłumów rodaków.

Kwalifikacje wygrał Niemiec Michael Uhrmann (129 m), przed Stochem i Michaelem Neumayerem (obaj 126,5 m). Z grona zawodników mających zapewnioną kwalifikację najdalej poleciał "Orzeł z Wisły". Lądował zaledwie półtora metra bliżej niż wynosi należący do Simmona Ammanna oficjalny rekord Wielkiej Krokwi (140,5 m). Jeżeli Polak utrzyma formę do jutra możemy być świadkami pierwszego od 25 marca 2007 zwycięstwa skoczka. Oby! Trzy metry bliżej, ale z obniżonego rozbiegu, skoczył Austriak Andreas Kofler, a udziału w serii kwalifikacyjnej nie wziął jego rodak, lider Pucharu Świata Thomas Morgenstern.

Przed kwalifikacjami odbyły się dwie serie treningowe. Pierwszą wygrał Małysz, który skoczył 122 metry. Taką samą odległość uzyskali Ammann i Morgenstern. Podczas drugiego treningu Polak wylądował na 133 metrze i tym razem nie dorównał mu już nikt. Trzy metry bliżej wylądował Kofler, a cztery - Morgenstern.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.75

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tipanek 09:27:15 | 2011-01-21
Oby Małyszowi się udało, ale ostatno wygrywa treningi i kwalifikacje a na zawodach jest słabszy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Paweł 08:24:41 | 2011-01-21
Leć Adam, leć na podium! Może będzie wreszcie zwycięstwo w Zakopanem. Byłoby pięknie :-)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook