PŚ w skokach: Wygrana Koflera, Małysz piąty

inf. wł./ŁK

Adam Małysz zajął 5. miejsce w rozegranym w Sapporo konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zwyciężył Austriak Andreas Kofler.

Po pierwszej serii Małysz zajmował trzecie miejsce. Skoczył 131 metrów i do niespodziewanego lidera - Niemca Severina Freunda - tracił 7.1 punktu. Drugi był Austriak Andreas Kofler. Zaskoczeniem były odległe miejsca Simona Ammaana (11.) i Thomasa Morgensterna (13.), ale obaj trafili na wyjątkowo niekorzystny wiatr.

Oprócz Małysza w pierwszej serii konkursu zobaczyliśmy trójkę Polaków. Najlepiej z nich spisał się Rafał Śliż, który skoczył 103 metry i zajął 25. miejsce. Dwa metry bliżej lądował Piotr Żyła, co dało mu 28. lokatę. Najsłabiej spisał się Maciej Kot. Skok na odległość 95,5 metra sprawił, że Polak zajął 45. pozycję i nie awansował do serii finałowej.

W drugiej serii jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Żyła. Skok na odległość 106,5 metra pozwolił mu awansować o dwie pozycję. Śliż skoczył 113,5 metra i awansował o jedno "oczko".

Najdalej w drugiej serii poleciał Morgenstern. 136,5 metra dało mu miejsce na podium. Małysz nie miał szczęścia. Trafił na złe warunki, skoczył zaledwie 114 metrów i ostatecznie zajął 5. miejsce. Wygrał Kofler, drugi był Freund.