PŚ: Fatalne strzelanie Cyl, zwycięstwo Ekholm

Szwedka Helena Ekholm zajęła pierwsze miejsce w biathlonowym biegu na 12,5 km ze startu wspólnego w Oberhofie. Druga była Niemka Andrea Henkel, a trzecia Rosjanka Swietłana Sliepcowa. Agnieszka Cyl zajęła 27 miejsce.

W biegu ze startu wspólnego startuje 30 najlepszych zawodniczek w klasyfikacji Pucharu Świata. Agnieszka Cyl zajmowała przed biegiem w Oberhofie 22 miejsce i była jedyną Polką, która w niedzielę mogła wziąć udział w zawodach.

Niestety, nasza jedynaczka fatalnie strzelała. Już w pierwszej próbie miała trzy "pudła". Drugie strzelanie było bezbłędne, ale później nie trafiła jeszcze czterokrotnie. Na walkę o wysokie lokaty nie było szans. Skończyło się na 27 pozycji.

Wygrała Szwedka Helena Ekholm, która na ostatnich metrach wyprzedziła Niemkę Andreę Henkel.