Remis polskich piłkarzy ręcznych z Węgrami

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zremisowała w ostatnim meczu Turnieju Noworocznego z Węgrami 31:31 (16:16). Podopieczni Bogdana Wenty, którzy odnieśli wcześniej dwa zwycięstwa, zajęli drugie miejsce w turnieju przegrywając z sobotnimi rywalami stosunkiem bramek.

Zebrani w gdyńskiej hali kibice oglądali bardzo wyrównane spotkanie. Pierwsza połowa meczu stała początkowo pod znakiem niewielkiej przewagi Węgrów, którzy po 10 minutach prowadzili 7:5. Polacy nie radzili sobie z agresywną obroną rywali, wystarczyło jednak, że przyśpieszyli i w 20 minucie było 11:9 dla biało-czerwonych. Przewaga podopiecznych Wenty nie trwała długo - na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym 16:16.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie Węgrzy ponownie odskoczyli na dwie bramki (19:17), by równie szybko stracić minimalną przewagę. Kolejne minuty upływały pod znakiem zaciętej walki, a na tablicy wyników najczęściej wyświetlał się remis. Wciąż jednak częściej na prowadzeniu byli Węgrzy, którzy w 49. minucie po raz kolejny wygrywali różnicą dwóch bramek (27:25). Trzy minuty później Polacy doprowadzili do wyrównania.

Końcówka spotkania do ostatnich sekund trzymała w napięciu. Biało-czerwoni prowadzili 30:29, lecz po chwili było 31:30 dla rywali. Do wyrównania doprowadził Grzegorz Tkaczyk, Węgrzy popełnili błąd w ataku i Polacy mieli "piłkę meczową". Niestety, podopieczni Wenty nie zdołali zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem. Ten wynik oznaczał, że zwycięzcą Turnieju Noworocznego zostali sobotni rywale biało-czerwonych.

W pierwszym dzisiejszym meczu piłkarze ręczni Słowacji pokonali Czechów 30:28 (15:10) i zajęli trzecie miejsce w imprezie.