Czesi pokonani, o 1. miejsce zagramy z Węgrami

W drugim dniu Turnieju Noworocznego w Gdyni polscy szczypiorniści pokonali Czechów 33:32 (18:14). Wcześniej Węgrzy wygrali ze Słowakami 32:27 (17:15). Polacy i Węgrzy mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa i w sobotę, w ostatnim dniu zawodów, zagrają ze sobą o pierwsze miejsce.

Przez kwadrans w gdyńskiej hali toczył się w piątkowy wieczór wyrównany pojedynek. Ani Polacy, ani Czesi nie mogli uzyskać odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Dopiero po trafieniu Grzegorza Tkaczyka w 16 minucie biało-czerwoni zaczęli dominować. W 26 minucie było już 16-11. A pierwsza połowa zakończyła się czterobramkowym prowadzeniem naszych piłkarzy ręcznych 18-14.

Po przerwie inicjatywę przejęli rywale. Stopniowo odrabiali straty, by w 50 minucie doprowadzić do wyrównania, a po kolejnych 60 sekundach objąć prowadzenie 28:27. Jednak w ostatnich pięciu minutach Polacy znowu doszli do głosu i wydarli zwycięstwo Czechom. Zwyciężyli 33:32 i w sobotę zagrają z Węgrami o pierwsze miejsce w turnieju.