TdS: "O taktyce zdecydujemy w trakcie wyścigu"

Justyna Kowalczyk dopiero podczas biegu na 10 km ze startu wspólnego zdecyduje, czy będzie bronić przewagi, czy spróbuje zaatakować, by ją powiększyć - uważa jej trener Aleksander Wierietielny. W sobotę w Val di Fiemme przedostatni etap Tour de Ski. Po sześciu zawodach tego cyklu Polka o 27,7 wyprzedza Włoszkę Ariannę Follis.

 

"Jeszcze nie zdecydowaliśmy o taktyce na sobotni bieg. Wszystko zależy od samopoczucia Justyny. Jeśli będzie mocna, na pewno zaatakuje, szczególnie na lotnych premiach, by zyskać cenne sekundy bonifikat. Jeżeli wyścig nie będzie się układał po jej myśli, wtedy skupi się na pilnowaniu najgroźniejszych rywalek" - powiedział Wierietielny.

 

Teoretycznie mistrzyni olimpijska z Vancouver jest w bardzo komfortowej sytuacji. Nie dość, że ma wyraźną przewagę w klasyfikacji generalnej, to jeszcze przedostatni etap TdS jest jedną z jej specjalności. Polka nie ma jednak szczęścia do Val di Fiemme, gdzie zawodniczki będą w sobotę rywalizowały.

 

"W ubiegłym roku Justyna też miała przewagę, a jak się wszystko skończyło doskonale pamiętamy - upadek na kilometr przed metą i dopiero 24. miejsce" - zaznaczył szkoleniowiec.

 

W 2008 roku Kowalczyk zajęła w Dolinie Płomieni 26. lokatę, a rok później 15. W obozie Polki panuje jednak optymizm. "W tym sezonie w końcu udało się Justynie stanąć na podium w Davos, pierwszy raz wygrała prolog Tour de Ski. Może i tu pech ją ominie, co zaowocuje dobrym rezultatem" - dodał Wierietielny.

 

Val di Fiemme przywitało uczestników Tour de Ski odwilżą. Według prognoz, w sobotę temperatura ma wynosić pięć stopni Celsjusza i możliwe są opady deszczu. Wbrew pozorom nie jest to zła pogoda dla narciarzy.

 

"Zdecydowanie gorzej byłoby, gdyby padał śnieg. Gdy na trasie pojawia się świeży, lepki puch znacznie trudniej dobrać smarowanie" - ocenił szkoleniowiec triumfatorki PŚ w dwóch poprzednich sezonach.

 

Początek rywalizacji kobiet o 15.30. Trzy godziny wcześniej na trasę ruszą panowie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?