Biathlonowy PŚ: Dobry występ polskiej sztafety

Polskie biathlonistki zajęły wysokie siódme miejsce w sztafecie 4 x 6 km, podczas zawodów z cyklu Pucharu Świata, rozgrywanych w niemieckim Oberhofie. Zwyciężyły Szwedki przed Francuzkami i Białorusinkami.


W polskiej sztafecie jako pierwsza na trasę wyruszyła Paulina Bobak. To nie była dobra zmiana, Polka słabo pobiegła i pudłowała na strzelnicy, w efekcie po 6 kilometrach biało-czerwone plasowały się na 14. miejscu w liczącej 18 ekip stawce. Później było lepiej, a trudne warunki atmosferyczne sprawiały, że kłopoty na strzelnicy miała większość zawodniczek, dzięki czemu trafiające biało-czerwone mogły piąć się w górę klasyfikacji.

Po zmianie Magdaleny Gwizdoń awansowaliśmy na 12. pozycję. Jeszcze lepiej poradziła sobie Monika Hojnisz, awansując na siódmą lokatę. Po pierwszym strzelaniu ostatniej w sztafecie Agnieszki Cyl Polki wyszły na szóste miejsce. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy Cyl trzykrotnie spudłowała i choć utrzymała pozycję, to przewaga nad Niemkami bardzo zmalała. Na metę Polka wpadła już za zawodniczką gospodarzy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook