VIVE Kielce wygrywa po raz trzeci w LM

inf. wł./PR

Fantastyczna druga połowa spotkania w Kielcach zdecydowała o trzecim zwycięstwie VIVE w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kielczanie pokonali we własnej hali francuski zespół Chambery Savoie 31:22 (14:12).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Szczypiorniści VIVE nie potrafili wypracować sobie większej przewagi niż dwa punkty. Udało się to dopiero po przerwie głównie za sprawą dwóch zawodników: bramkarza Marcusa Cleverly’ego i Mariusza Jurasika. Cleverly tuż po wznowieniu gry trzy razy z rzędu zatrzymał ataki Francuzów, Jurasik zdobył szybko dwa gole, zwiększając przewagę gospodarzy. W 40. minucie było już 22 – 13 dla VIVE. Piłkarze ręczni Chambery w pierwszych dziesięciu minutach drugiej części gry trafili tylko dwukrotnie. Kielecki zespół mógł spokojnie kontrolować grę i tak też uczynił.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło drużynie VIVE umocnić się na trzeciej pozycji w grupie B.