PŚ: Maria Riesch wygrała slalom w fińskim Levi

Niemka Maria Riesch wygrała slalom zaliczany do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Levi nie było szczęśliwe dla Polek, ani Katarzyna Karasińska ani Aleksandra Kluś nie zakwalifikowały się do drugiego przejazdu.

Maria Riesch prowadziła po pierwszym przejeździe z przewagą 0,22 s nad Amerykanką Lindsey Vonn. W drugiej próbie pojechała wolniej od Vonn, ale tylko o 0,14 s. Trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni giganta z Soelden Finka Tanja Poutiainen.

Doskonale spisała się inna z Niemek, 20-letnia Katharina Duerr. Wystartowała dopiero z 50. numerem. Po pierwszym przejeździe zajmowała 9. miejsce, by w drugiej próbie poprawić się jeszcze o dwie lokaty.

Pecha miała walcząca o podium Szwedka Anja Paerson. W czasie drugiego przejazdu na jednej z bramek zbyt mocno zakrawędziowała i stanęła tyłem do toru jazdy. Udało się wrócić do właściwej pozycji, strata czasu była jednak tak duża, że zawodniczka spadła z 4. na 24. miejsce.