Biathlon: Fatalna postawa polskiej sztafety

Polska sztafeta mieszana w składzie Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk zajęła 18. miejsce w zawodach biatlonowego Pucharu Świata, przeprowadzonych w słoweńskiej Pokljuce. Zwyciężyła Szwecja.

Polacy wystąpili bez narzekającego na zmęczenie Tomasza Sikory, ale nawet obecność lidera nie zmieniłaby losów tego biegu.

Startująca na pierwszej zmianie Cyl strzelała bezbłędnie, ale słabiej biegła i po 6 kilometrach Polska była na miejscu 12. Bardzo złą zmianę dała Gwizdoń, która trzykrotnie zmuszona była dobierać amunicję, a i tak miała trzy karne rundy. W efekcie biało-czerwona sztafeta wypadła nawet poza drugą dziesiątkę. Gwizdoń swoją zmianę ukończyła ostatecznie na 17. miejscu. "Męska" część polskiej sztafety, biegnąc na ostatnich pozycjach nie odmieniła fatalnego startu biało-czerwonych.

Pierwsze miejsce w zawodach zajęła Szwecja. Za nią uplasowały się sztafety Ukrainy i Francji.