Porażka polskich szczypiornistów z Rumunią

Polscy szczypiorniści przegrali w Zielonej Górze towarzyski mecz z Rumunią 26:28 (14:14). Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę w Poznaniu.

Sobotnie spotkanie w Zielonej Górze i niedzielne w Poznaniu to kolejny etap przygotowań naszej reprezentacji do zbliżających się (rozpoczęcie 13 stycznia) Mistrzostw Świata w Szwecji.

W meczu z Rumunią trener Bogdan Wenta nie mógł skorzystać ze wszystkich najlepszych szczypiornistów. Zabrakło m.in. tych, którzy grają w lidze niemieckiej, bowiem w ten weekend jest tam rozgrywana kolejka ligowa.

W Zielonej Górze widać było, że część zmienników czeka jeszcze dużo pracy, by dorównać do najlepszych. Mnóstwo było niedokładności, często zawodziła skuteczność.

W 10 minucie udało się jednak odskoczyć na trzy bramki. Rumunii szybko zniwelowali straty. Biało-czerwoni zerwali się ponownie i w 24 minucie prowadzili 13:9. Końcówka pierwszej części gry należała do gości, którzy po trafieniu Daniela Muresana na sekundy przed końcem doprowadzili do remisu 14:14.

Po przerwie Rumunii szybko zdobyli trzy gole. Tym razem gonić musieli Polacy. Dogonili w 41 minucie (19:19), ale w kolejnych 9 minutach nie trafili ani razu, a rywale zdobyli 6 bramek. Tego już naszym zawodnikom odrobić się nie udało. Przegrali sobotnie spotkanie 26:28. Okazja do rewanżu biało-czerwoni będą mieli w niedzielę w Poznaniu.