PŚ: Zwycięstwo Mesotitscha, Sikora ósmy

Tomasz Sikora (AZS AWF Katowice) zajął ósme miejsce w biegu na 20 km biathlonowego Pucharu Świata, który się odbył w czwartek w słoweńskiej Pokljuce. Zwyciężył Austriak Daniel Mesotitsch. Na drugiej pozycji uplasował się niespodziewanie Szwajcar Benjamin Weger, a na trzeciej Ukrainiec Serhij Sedniew.

Zaskoczeniem była bardzo słaba postawa Norwegów, którzy zajmowali trzy czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ. Wszyscy popełnili mnóstwo błędów na strzelnicy. Lider Emil Hegle Svendsen był dopiero 16., wicelider Tarjei Boe 12. (obaj "zarobili" po cztery minuty karne), a najbardziej utytułowany biathlonista wszech czasów Ole Einar Bjoerndalen spudłował aż siedem razy i ukończył rywalizację na... 55. lokacie.