Przygotowania bez zakłóceń, trzeci konkurs?

Przygotowania Zakopanego do dwóch styczniowych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich przebiegają bez zakłóceń. Być może w stolicy polskich Tatr rozegrany zostanie dodatkowy - trzeci konkurs.

 

Na temat przygotowań do imprezy rozmawiali w Zakopanem reprezentanci Wojewódzkiego Małopolskiego Sztabu Antykryzysowego, Polskiego Związku Narciarskiego, Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, Centralnego Ośrodka Sportu i Powiatu Tatrzańskiego.

 

"Zebrani ocenili przede wszystkim zabezpieczenie imprezy, głównie drogi ewakuacyjne. Od czasu ostatniego naszego spotkania przed miesiącem te drogi zostały przygotowane" - zauważył dyrektor COS Franciszek Bachleda-Księdzularz.

 

Prezes PZN Apoloniusz Tajner pozytywnie ocenił stan przygotowań wszystkich służb zaangażowanych w organizację Pucharu Świata. "Wysłuchaliśmy informacji służb powiatowych, straży pożarnej, policji i straży granicznej i moim zdaniem ich praca także idzie zgodnie z planem" - powiedział Tajner.

 

Uczestnicy spotkania odwiedzili plac budowy pawilonu pod Wielką Krokwią. "Wszystko wskazuje na to, że pawilon zostanie w pełni wykończony i oddany do użytku w pierwszych dniach stycznia. Trwają prace wykończeniowe i z tego co widzę, będzie to piękny, nowoczesny i funkcjonalny obiekt" - ocenił Tajner.

 

Dyskutowano również na temat zgłoszenia Zakopanego do organizacji trzeciego, dodatkowego konkursu PŚ, który zastąpiłby jedną z dwóch odwołanych w miniony weekend imprez w Harrachovie.

 

"Rozmawiałem wczoraj z Walterem Hoferem (dyrektorem komisji skoków w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS - PAP) i wiem, że federację ucieszyła ta propozycja. Jednak ze względu na możliwość zgłaszania się innych chętnych, FIS ogłosi decyzję dopiero około 6 stycznia" - poinformował prezes PZN.

 

Tajner wyjaśnił, że organizacja trzeciego konkursu wymagałaby dodatkowych działań, m.in. rozmów z reklamodawcami, sponsorami i telewizją. "Czasu mało, ale warto wytężyć wszystkie siły, żeby ten trzydniowy festiwal sportu w Zakopanem się odbył, i to na wysokim poziomie" - dodał.

"Wola i chęć organizacji oczywiście jest, ale my musimy podpisać oficjalną umowę, czy to będzie osobny konkurs czy też przeniesienie praw z Harrachova" - podkreślił prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.

 

Dwa konkursy Pucharu Świata w Zakopanem zostaną przeprowadzone 21 i 22 stycznia. W wypadku zgody FIS trzeci odbyłby się w niedzielę 23 stycznia.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook