Kłopoty zdrowotne rywala Adama Małysza

Czołowy austriacki skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer doznał na treningu w Seefeld kontuzji więzadła pobocznego prawego kolana i prawdopodobnie będzie musiał pauzować cztery tygodnie.

 

Kontuzja nie wymaga operacji, jednak opiekujący się Austriakiem doktor Wulf Gloetzer zalecił przerwę w treningach i startach, która może potrwać nawet blisko miesiąc. "Zaleczenie takiej kontuzji wymaga zwykle czterech tygodni pauzy. Jeśli wszystko przebiegać będzie pomyślnie, można mówić o krótszej przerwie w treningach i startach" - powiedział Gloetzer.

 

W tej sytuacji występ "Schlieriego" w tradycyjnym niemiecko-austriackim Turnieju Czterech Skoczni na obiektach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen stoi pod wielkim znakiem zapytania.

 

W marcu Schlierenzauer, dwukrotny brązowy medalista olimpijski z Vancouver, doznał urazu więzadła - także w prawym kolanie - i musiał poddać się operacji.

 

Sezon poolimpijski nie jest jak na razie dla Tyrolczyka udany. Po czterech konkursach Pucharu Świata z 62 punktami plasuje się dopiero na czternastym miejscu. Prowadzi jego rodak Thomas Morgenstern - 325 pkt, przed Finem Ville Larinto - 252, kolejnym Austriakiem Andreasem Koflerem - 250 i czterokrotnym mistrzem olimpijskim Szwajcarem Simonem Ammannem - 220.

 

Najbliższe konkursy PŚ odbędą się w ten weekend w szwajcarskim Engelbergu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook