Azja – Europa 3:2 po I dniu w Stambule

inf. wł./PR

W Stambule rozgrywany jest rewanżowy mecz najlepszych tenisistów stołowych Azji i Europy. Pierwszy pojedynek, który odbył się w sierpniu w Pekinie wygrali Azjaci 6:4. Po pierwszym dniu spotkania rewanżowego prowadzą 3:2.

Przy stanie 2:1 dla Azji do gry przystąpili najlepszy aktualnie w Europie Niemiec Timo Boll i Koreańczyk Joo Se Hyuk. Zawodnicy uraczyli kibiców fenomenalnym spektaklem, stojącym na najwyższym światowym poziomie. W pierwszych dwóch setach lepszy był Boll, w kolejnych Joo. W decydującej piątej partii Niemiec grał wybornie, odrzucając Koreańczyka od stołu i grając na backhand czyli słabszą stronę rywala. Dzięki zwycięstwu Bolla Europa doprowadziła do remisu.

Kilkanaście minut później Azja objęła ponownie prowadzenie. Chuang Chi Yuan z Tajwanu pokonał Austriaka Wernera Schlagera 3:0. Wynik mógł być jednak zupełnie inny. W trzecim secie Schlager (MŚ z 2003 r., jedyny w XXI wieku MŚ niepochodzący z Chin) przegrywał już 5:10, zdobył pięć punktów z rzędu i miał ogromną szansę na zwycięstwo w tej partii. Ale końcówka należała do Chuanga, który wygrał 12:10.

Wyniki:
Gao Ning (Singapur) – Kalinikos Kreanga (Grecja) 3:1 (8:11, 11:8, 12:10, 11:6)
Li Ching (Hongkong) – Michael Maze (Dania) 1:3 (9:11, 11:9, 9:11, 9:11)
Wang Hao (Chiny) – Władimir Samsonow (Białoruś) 3:1 (11:5, 4:11, 11:9, 12:10)
Joo Se Hyuk (Korea Płd.) – Timo Boll (Niemcy) 2:3 (6:11, 4:11, 11:4, 12:10, 4:11)
Chuamg Chi Yuan (Tajwan) – Werner Schlager (Austria) 3:0 (11:9, 11:6, 12:10)