PLH: Lider przegrywa z wiceliderem po karnych

Po przerwie na nieudane z racji odwołania sparingów z reprezentacją Ukrainy zgrupowanie kadry narodowej na ligowe lodowiska powrócili hokeiści. W 16 kolejce najważniejsze rzeczy działy się na lodowiskach w Tychach i Nowym Targu.

Rywalizacja lidera z wiceliderem tabeli przyniosła oczekiwane emocje, a o zwycięstwie rozstrzygać musiały rzuty karne. Nim jednak do nich doszło Zagłębie Sosnowiec prowadziło już 3:1 z tyskim GKS-em na jego lodowisku. Dwie bramki zdobyte podczas gry w przewadze pozwoliły tyszanom doprowadzić do remisu i dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. W karnych dwukrotnie do bramki nie trafili gospodarze i Zagłębie mogło cieszyć się ze zwycięstwa.

W Nowym Targu doszło do pojedynku między zespołami walczącymi o awans do czołowej szóstki po pierwszej części sezonu. Nieoczekiwanie dla kibiców "Szarotek" na prowadzenie wyszła drużyna Naprzodu Janów. Jednak druga i trzecia tercja rozwiały wątpliwości, kto bardziej zasługuje na zwycięstwo w meczu. Podhale wygrało 5:1 w jednym z najważniejszych dla przyszłości zespołu spotkań.

Jutro dokończenie kolejki - Unia Oświęcim zagra ze Stoczniowcem Gdańsk.

GKS Tychy - KH Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, karne 1:2)
1:0 Proszkiewicz (Garbocz, Woźnica) 01:21
1:1 Luka (Bernat, Da Costa) 06:39
1:2 Luka (Galvas) 11:51, w przewadze
1:3 Jaros (Opatovský) 33:02
2:3 Kotlorz (Jakeš) 38:31, w przewadze
3:3 Śmiełowski (Paciga, Parzyszek) 50:01, w przewadze

Wojas Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)