PŚ: Makarainen bezkonkurencyjna, Polki daleko

Finka Kaisa Makarainen wygrała w szwedzkim Oestersund zaliczany do klasyfikacji PŚ biathlonowy bieg na dochodzenie na 10 km. Nejlepsza z Polek, Agnieszka Cyl uplasowała się na 29 miejscu.

Makarainen spisała się znakomicie zarówno w biegu jak i na strzelnicy. Finka strzelała bezbłędnie, pobiegła bardzo szybko i pokonała drugą na mecie, Niemkę Miriam Goessner o prawie półtorej minuty. Trzecie miejsce zajęła Szwedka Helena Ekholm.

Agnieszka Cyl po sprincie zajmowała 15 miejsce, w niedzielę jednak fatalnie strzelała. Aż pięć razy nie trafiła w tarczę i spadła na 29 pozycję. Została wyprzedzona m.in. przez Weronikę Nowakowską-Ziemniak, która z 33 awansowała na 28 miejsce. Miejsca pozostałych Polek: Magdalena Gwizdoń 41, Paulina Bobak 51.