Justyna Kowalczyk trenuje nawet w podróży

Podczas trzydniowej podróży z Kuusamo w Finlandii do Livigno we Włoszech Justyna Kowalczyk nie próżnuje. Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich z Vancouver w czasie rejsu promem ćwiczyła na kolarskim trenażerze.

 

Obie miejscowości dzieli ponad trzy tysiące kilometrów. W Kuusamo w niedzielę Kowalczyk z powodzeniem (drugie miejsce w biegu pościgowym na 10 km techniką dowolną) startowała w zawodach Pucharu Świata, a w Livigno będzie trenowała przed zawodami w szwajcarskim Davos, zaplanowanymi na 11-12 grudnia.

 

Trenażer kolarski to niewielki stojak pod tylne koło roweru, ze specjalnym mechanizmem oporowym. Kibice najczęściej mogą oglądać korzystających z nich szosowców, którzy rozgrzewają się przed jazdą na czas. Biegaczka z Kasiny Wielkiej trenowała na nim w trakcie, trwającego ponad dobę, rejsu promem z Helsinek do Rostocku.

 

"Do Włoch dotrzemy w środę wieczorem. W górach przez tydzień Justyna będzie pracowała nad wytrzymałością" - powiedział PAP trener broniącej Kryształowej Kuli zawodniczki Aleksander Wierietielny.

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polka nie wystartuje w najbliższy weekend w Duesseldorfie. Na taką sama przerwę zdecydowała się liderka klasyfikacji generalnej PŚ Norweżka Marit Bjoergen. Obie do rywalizacji wrócą w Davos, gdzie odbędą się bieg na 10 km techniką klasyczną oraz sprint.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?