PZP: Zagłębie Lubin przeszło III rundę

Piłkarki ręczne Interferie Zagłębia Lubin wygrały ze słowackim zespołem IUVENTA Michalovce 32:24 (17:12) w meczu rewanżowym III rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Pierwsze mecz obu drużyn zakończył się remisem 27:27 i lubinianki awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.

Początek spotkania należał do Polek, które po szybkich atakach i mocnych rzutach Beaty Orzeszki i Klaudii Pielesz szybko objęły prowadzenie (3:1). Uważna gra w obronie i znakomita postawa w bramce Moniki Maliczkiewicz sprawiły, że po sześciu minutach lubinianki prowadziły 7:2. Słowaczki miały olbrzymie problemy z wyprowadzeniem piłki, a w decydujących momentach popełniały proste błędy w ataku. "Miedziowe" grały natomiast coraz skuteczniej. Spora w tym zasługa Karoliny Semeniuk, która pewnie egzekwując rzuty karne i kończąc szybkie kontry wyprowadziła swój zespół na ośmiobramkowe prowadzenie (13:5). Jednak w miarę upływu czasu w grę lubinianek wkradł się chaos i dość niespodziewanie rywalki zaczęły odrabiać straty.

Prowadzone przez Viktorię Shklaryl zawodniczki IUVENTY zdobyły cztery bramki z rzędu. Czas wzięty przez trenerkę Zagłębia Bożenę Karkut uspokoił jednak grę i sprawił, że na przerwę "Miedziowe" schodziły prowadząc 17:12.

Po zmianie stron przewaga gospodyń wzrosła. Skuteczna gra skrzydłami i konsekwentna w obronie sprawiły, że na kwadrans przed końcem meczu prowadziły siedmioma bramkami (25:18) i kontrolowały przebieg spotkania. O wyniku meczu zadecydowały błyskawiczne kontry, które celnymi rzutami kończyły Elżbieta Olszewska i Kaja Załęczna. Ostatecznie "Miedziowe" zwyciężyły 32:24 i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.