Finał nie dla Fyrstenberga i Matkowskiego

inf.wł/PR

Polska para Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski przegrała w półfinale rozgrywanego w Londynie ATP World Tour Finals z deblem Max Mirnyj (Białoruś) - Mahesh Bhupathi (Indie) 4:6, 4:6.

Pierwsze trzy gemy w meczu wygrywała para podająca. Szansa na przełamanie pojawiła się w gemie czwartym. Polacy prowadzili 30-0, ale dali sobie wydrzeć zwycięstwo. Co gorsza, w kolejnych gemach doskonale do tej pory serwujący Marcin Matkowski zaczął psuć pierwsze podania. Z odbiorem drugiego rywale nie mieli większego kłopotu. W efekcie w gemie siódmym nasza para została przełamana. Straty nie udało się odrobić i set zakończyły się wygraną Mirnyja i Bhupathiego 6-4.

Niewiele brakowało, by drugi set zaczął się od kolejnego przełamania. Fyrstenberg i Matkowski zdołali jednak wygrać gema, choć przegrywali już 15-40. Ale w gemie trzecim nie mieli już szans wobec doskonale odbierających rywali. Para hindusko-białoruska zmuszała naszych tenisistów do błędów i objęła prowadzenie 2-1. W gemach ósmym i dziesiątym Polacy mieli szanse na przełamanie rywali. Nie potrafili tych szans wykorzystać. Przegrali tego seta w identycznym stosunki jak partię pierwszą i to Mirnyj z Bhupathim zagrają w finale.