Zwycięstwo polskich szczypiornistek z Turcją

Przygotowująca się do turnieju pre-eliminacyjnego mistrzostw świata piłkarek ręcznych reprezentacja Polski wygrała w Lublinie z Turcją 29:28 (16:16). W niedzielę odbędzie się rewanż.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a na tablicy wyników często wyświetlał się remis. Polki pod koniec pierwszej połowy zdołały wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale na przerwę ekipy schodziły przy remisie 16:16. Po zmianie stron niewielką przewagę zdobyły Turczynki, które w 50. minucie wygrywały nawet 27:23. Końcówka meczu należała jednak do biało-czerwonych, które odrobiły straty i zdołały zwyciężyć jedną bramką.

Mecze z Turczynkami są dla Polek ostatnim sprawdzianem przed turniejem pre-eliminacyjnym, który rozpocznie się w najbliższą środę w Lublinie.