Polski debel wygrał mecz w turnieju masters

inf. wł./ŁK

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali 6:3, 7:6 Czecha Lukasa Dlouhy'ego i Leandera Paesa z Indii w meczu grupy A turnieju masters ATP World Tour.

O zwycięstwie Polaków w pierwszym secie zadecydowało przełamanie podania rywali w szóstym gemie. Biało-czerwoni wykorzystali podwójne błędy serwisowe przeciwników i wyszli na prowadzenie 4:2, by ostatecznie wygrać 6:3.

W drugiej partii tenisiści na przemian wykorzystywali swoje serwisy, choć tym razem czesko-indyjska para była bliższa przełamania Polaków. O losach seta rozstrzygał tie-break. W nim biało-czerwoni okazali się bezkonkurencyjni, pozwalając rywalom wygrać tylko trzy piłki.

Wygrana pozwala Matkowskiemu i Fyrstenbergowi realnie myśleć o awansie do półfinału turnieju.

W pierwszym spotkaniu grupy A faworyci turnieju, bracia Bob i Mike Bryan pokonali Austriaka Juergena Melzera i Philippa Petzschnera z Niemiec 6:3, 7:5. W poniedziałek do walki w grupie B przystąpi polsko-austriacki debel Łukasz Kubot, Oliver Marach.