PZP: Przegrana Wisły Płock w Rumunii

Piłkarze ręczni Wisły Płock przegrali w Rumunii z zespołem UCM Sport Resita 30:34 (13:16) w pierwszym meczu III rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

Sztab szkoleniowy piłkarzy Wisły nie miał zbyt wielu informacji o swoim pierwszym przeciwniku w III rundzie PZP, ale wszyscy liczyli na lepszy wynik w meczu ze zdobywcą Pucharu Rumunii UCM Sport Resita. "Jestem zawiedziony, pojedynek nie ułożył się po naszej myśli" - powiedział trener Krzysztof Kisiel.

Gospodarze zaczęli znakomicie, szybko uzyskali niewielką przewagę, ale Wisła doprowadziła w 10. minucie do remisu 5:5. Przez chwilę mecz był wyrównany, jednak rywale powoli powiększali przewagę i przed przerwą udało im się zdobyć trzybramkową przewagę.

Po przerwie gospodarze cały czas nieznacznie przeważali, a w 40. minucie był remis 20:20. Po dwóch nieudanych kontrach Vegarda Samdahla Resita znów wyszła na prowadzenie i nie dodała go do końca spotkania.

Po końcowym gwizdku sędziego niezadowolenia nie krył trener Kisiel. "Założyliśmy, że będziemy grać nowoczesną piłkę z kontry i będziemy chcieli strzelić jak najwięcej bramek. Niestety, za dużo goli straciliśmy. Mecz nie przebiegał po naszej myśli, szkoda że nie wykorzystaliśmy sytuacji z 40. minuty, ale jestem optymistą przed rewanżem".

A ten odbędzie się w sobotę 27 listopada o godz. 19 w Orlen Arenie w Płocku.