Alpejski PŚ: Schild najszybsza, pech Niemek

Marlies Schild zwyciężyła w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w fińskim Levi. Austriaczka okazała się najszybsza, choć po pierwszym przejeździe slalomu zajmowała dopiero piąte miejsce.

29-letnia zawodniczka po pierwszej serii traciła do liderującej Niemki Marii Riesch 0,81 sekundy, ale drugi przejazd był popisem trzykrotnej medalistki igrzysk olimpijskich. Drugą w końcowej klasyfikacji Riesch Austriaczka wyprzedziła o 0,03 sekundy. Niemka słabo pojechała dolny odcinek trasy i tam straciła szanse na zwycięstwo. Trzecie miejsce w zawodach zajęła Finka Tanja Poutiainen. Pecha miała druga po pierwszej serii Niemka Katharina Duerr, która notowała bardzo dobre międzyczasy, ale nie zdołała ukończyć drugiego przejazdu.

Na szóstym miejscu zawody ukończyła Amerykanka Lindsey Vonn, broniąca w tym sezonie tytułu najlepszej alpejki świata.

Polka Katarzyna Karasińska z czasem 1:00,60 (gorszym od Riesch o 4,47 sekundy) zajęła 59. miejsce i nie zakwalifikowała się do serii finałowej.