MŚ: Srebrny medal dla polskich florecistek

Sylwia Gruchała (po lewej) w walce z Włoszką Valentiną Vezzali (fot. EPA/IAN LANGSDON )

Polskie florecistki zdobyły srebrny medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Paryżu. W finale przegrały z broniącymi tytułu Włoszkami 37:45.

Polki w składzie: Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska i Katarzyna Kryczało (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) w drodze do finału pokonały kolejno zespoły: Węgier 34:26, Rosji 45:29 i Korei Płd. 41:37.

To pierwszy medal wywalczony przez biało-czerwonych w stolicy Francji i 85. w historii ich występów w mistrzostwach świata. Drużyna florecistek ma w dorobku łącznie osiem medali. Poprzednio Polki stały na podium MŚ w 2007 roku w Sankt Petersburgu, kiedy zdobyły złoto.