Justyna Kowalczyk w drodze do Vancouver 2010

W Krakowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem kadry polskich biegaczek i biegaczy narciarskich. Wzięła w niej udział m.in. mistrzyni świata Justyna Kowalczyk.

 

Konferencja poświęcona była przygotowaniom do nowego sezonu i głównej imprezy, czyli Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. A przygotowania były długie i żmudne, co na pewno da się odczuć w pierwszych startach.


„Z pewnością na początku nie będę w pełnym gazie. Ale jak dostanę parę razy kopa, to później wszystko się ułoży. Potrzebuję około 30 startów, żeby być w optymalnej dyspozycji. Jeżeli w głowie wszystko będzie się układało pomyślnie, to zmęczenie poczuję dopiero w kwietniu” - powiedziała Justyna Kowalczyk.


Nasza mistrzyni była bardzo zadowolona z wykonanej pracy. Podobnie pozostali uczestnicy konferencji: Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Janusz Krężelok i Mariusz Michałek.


„Poprzedni sezon dodał mi trochę skrzydeł i motywacji. Zobaczymy jak będzie w tym roku” - powiedziała Sylwia Jaśkowiec. Z jej występami, zwłaszcza w sztafecie wiążemy w tym sezonie również duże nadzieje.


Piątego listopada nasza kadra wyjedzie do Szwecji, gdzie oprócz treningów planowany jest także start w zawodach FIS. W połowie miesiąca ekipa przeniesie się do norweskiego Beitostolen, gdzie 21. listopada odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~fan 15:43:40 | 2009-11-04
Fajna i zdolna i ładna dziewczyna!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 22:50:28 | 2009-11-03
Życzę jej sukcesów na olimpiadzie.Trzymam kciuki.To moja ulubiona dyscyplina sportu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?