Marcin Dołęga obronił tytuł mistrza świata

Marcin Dołęga obronił tytuł mistrza świata w dwuboju kategorii 105 kg, podczas odbywającego się w tureckiej Antalyi czempionatu globu w podnoszeniu ciężarów. Rok temu Polak był najlepszy w Goynag City w Korei Południowej. 


Po rwaniu prowadził Rosjanin Dmitrij Kłokow, który zaliczył wszystkie trzy podejścia, a w ostatnim poradził sobie ze sztangą ważącą 192 kilogramy. Dołęga, który w pierwszej próbie wyrwał 188 kilogramów - a dwie kolejne spalił - był trzeci, za kolejnym Rosjaninem Władimirem Smorczkowem. Szóstą lokatę, z wynikiem 180 kg zajmował drugi z naszych reprezentantów, Bartłomiej Bonk.

Dołęga w pierwszym podejściu do podrzutu zaliczył 218, ale najgroźniejsi rywale, Kłokow i Smorczkow także zaliczyli swoje próby i wciąż wyprzedzali Polaka. Mistrz świata zadysponował od razu ciężar 227 kilogramów. Ryzyko się opłaciło, próba została zaliczona, a obrona tytułu stała się faktem. W ostatnim podejściu nasz reprezentant atakował rekord świata, ale nie zdołał podrzucić ciężaru 238 kilogramów.

W dwuboju Dołęga uzyskał wynik 415 kg - sześć kilogramów mniej niż przed rokiem. Srebrny medal zdobył Kłokow, który miał taki sam rezultat, ale jest cięższy od Polaka o 330 gramów. Trzecie miejsce zajął Smorczkow (410 kg). Tuż za podium znalazł się Bartłomiej Bonk - 402 kg w dwuboju.

 

Medal Dołęgi jest drugim złotym krążkiem dla Polski. Wcześniej tytuł mistrza świata w kategorii 85 kg zdobył nieoczekiwanie Adrian Zieliński.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?