Drugie zwycięstwo Polek z Chinkami

Chinka Wang Sha Sha blokowana przez Małgorzatę Kucińską (z prawej) i Malwinę Leśkiewicz (fot. PAP/Adam Warżawa)

Reprezentacja piłkarek ręcznych pokonała w Elblągu Chinki 30:21 (19:11) w drugim towarzyskim meczu pod wodzą duńskiego trenera Kima Rasmussena. W pierwszym, rozegranym w czwartek w Gdyni, również zwyciężyły Polki 29:17.

W pierwszej minucie wynik spotkania otworzyła Monika Stachowska. W dziewiątej Chinki objęły prowadzenie 4:3 i jednobramkową przewagę utrzymywały do 14. minuty (8:7). Od tego momentu Polki znacznie poprawiły grę w defensywie oraz kontrataku.

Po kolejnych bramkach Karoliny Kudłacz i Karoliny Semeniuk było 10:8 dla podopiecznych Rasmussena, które pierwszą połowę meczu zakończyły rezultatem 19:11.

Po przerwie po bramkach Katarzyny Gleń było 21:12. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji w szykach obronnych, by przeciwniczki odrobiły stratę. W 39. minucie było 21:16, ale po czterech golach Klaudii Pielesz Polki prowadziły 25:17.

W ostatnich 10 minutach kontrolowały już przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa.