Janusz Kołodziej żużlowym mistrzem Polski

Janusz Kołodziej (Unia Leszno) został w Zielonej Górze mistrzem Polski w jeździe na żużlu. W dodatkowym wyścigu o pierwsze miejsce pokonał Krzysztofa Kasprzaka (Tauron Azoty Tarnów). Trzecie miejsce zajął Rafał Dobrucki z miejscowego Falubazu.

Najlepszy czas dnia osiągnął Janusz Kołodziej w 10. biegu - 61.53 s. Sędziował Leszek Demski z Ostrowa Wlkp. Widzów 10 tys.

Kołodziejczyk i Kasprzak po pięciu startach mieli po 13 punktów. Dodatkowy wyścig efektownie wygrał 26-letni Leszczynianin, który zdobył drugi tytuł w karierze (pierwszy zdobył jeszcze jako junior).

W drugim wyścigu przy wejściu w pierwszy łuk fatalny upadek miał Tomasz Gapiński z Caelum Stali Gorzów, który wjechał w bandę i został uderzony motocyklem Krzysztofa Buczkowskiego (GTŻ Grudziądz). Zawodnik został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania kości udowej. Za niego na zmianę startowali Daniel Jeleniewski i Grzegorz Zengota.

W 13. gonitwie groźnie wyglądał upadek Sebastiana Ułamka (Tauron Azoty Tarnów), który na czwartym okrążeniu przy wyjściu z pierwszego łuku stracił panowanie nad motocyklem.

Ze startu w finale IMP zrezygnował z powodów zdrowotnych lider klasyfikacji Grand Prix Tomasz Gollob, którego 25 września we włoskim Terenzano czeka przedostatni turniej tegorocznego cyklu. Zastąpił go Dobrucki. "Wykorzystałem ten dar od losu" - powiedział po zawodach brązowy medalista IMP.