MŚ: Brązowe medale Kucharczyk i Graczyk

PAP/PR

Karolina Michalczuk (54 kg) i Karolina Graczyk (60 kg) zdobyły w Bridgetown na Barabadosie brązowe medale bokserskich mistrzostw świata. W walkach półfinałowych broniąca tytułu Michalczuk (Paco Lublin) przegrała z Rosjanką Jeleną Sawieliewą 5:14 (Polka wygrała tylko pierwszą rundę 2:1), zaś Graczyk (Zagłębie Konin) uległa Chince Chen Dong 3:12.

31-letnia Michalczuk po raz trzeci w karierze stanie na podium MŚ (dekoracja po sobotnich finałach). Dwa lata temu triumfowała w chińskim Ningbo, a w 2006 roku w Delhi wywalczyła srebro.

W dziewięcioletniej historii mistrzostw świata kobiet (pierwsze odbyły się w amerykańskim Scranton) Polki zdobyły siedem medali. Cztery lata temu w Indiach po brązowe krążki sięgnęły Beata Małek (80 kg) i Jagoda Karge (52 kg). W 2005 roku w rosyjskim Podolsku trzecie miejsce zajęła Małek (80 kg).

W Bridgetown blisko pozycji medalowych były również Sandra Kruk (57 kg, Kontra Elbląg) oraz Lidia Fidura (81 kg, Walka Makoszowy Zabrze). Obie podopieczne trenera Leszka Piotrowskiego odpadły w ćwierćfinale.