Tomasz Gollob zgarnął w Vojens pełną pulę

inf.wł/PR

Tomasz Gollob wygrywając wszystkie wyścigi, zdobył maksymalną ilość punktów (24) podczas zawodów żużlowej GP w duńskim Vojens. Polak w finale wyprzedził Duńczyka Kennetha Bjerre i Australijczyka Jasona Crumpa.

Zawody w Vojens to popis Tomasz Golloba. Polak jeździł tak, że rywale mogli oglądać tylko jego plecy. W pierwszej fazie bardzo dobrze spisał się również Jarosław Hampel. Zdobył 11 punktów, choć w dwóch biegach wydawało się, że nasz zawodnik ma kłopoty ze startem.

Trzeci z naszych reprezentantów Rune Holta tym razem nie zakwalifikował się do półfinałów. Holta w 4 wyścigu upadł na tor i później startował obolały. Ale mimo ogromnego bólu w ostatnim, dwudziestym biegu Holta zdobył 3 punkty, wygrywając nawet z Australijczykiem Jasonem Crumpem. A Crump to przecież najgroźniejszy rywal w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej GP dla Golloba i Hampela.

W półfinale Gollob znowu nie dał szans rywalom. Do finału nie awansował natomiast Hampel. Polak przegrał ze świetnie spisującym się w Vojens Duńczykiem Kennethem Bjerre oraz Jasonem Crumpem.

A w finale potwierdziło się, że na Golloba nie ma mocnych. Lider klasyfikacji generalnej GP ponownie był najlepszy i zgarnął pełną pulę. Drugi był Bjerre, a trzeci Crump.

Przed ostatnimi dwiema eliminacjami tegorocznej GP Tomasz Gollob ma 141 pkt., wyprzedza Jasona Crumpa (122 pkt.) i Jarosława Hampela (121 pkt.).