US Open: Kubot i Marach w ćwierćfinale

Łukasz Kubot (w parze z Austriakiem Oliverem Marachem) awansował do ćwierćfinału US Open. (fot. EPA/PETER FOLEY)

Rozstawieni z numerem 5 Łukasz Kubot i Oliver Marach awansowali do ćwierćfinału tenisowego turnieju US Open. Polsko-austriacki duet pokonał w trzech setach debel Daniel Gimeno (Hiszpania), Frederico Gil (Portugalia) 2:6, 6:3, 6:4

.

Pierwszy set nie wskazywał, że faworyci zwyciężą. Tenisiści z Półwyspu Iberyjskiego wykorzystywali słabość Maracha i przełamywali rywali przy serwisie Austriaka, szybko wygrywając 6:2. Także pierwszy gem kolejnego seta nie rokował dobrze, bowiem swoje podanie po raz pierwszy przegrał Kubot. Od tej chwili polsko-austriacka para zaczęła jednak grać zdecydowanie lepiej, wygrała kolejne dwa gemy i po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie. Rywale zdołali wyrównać na 2:2. Zwycieskie podania Maracha i kolejne przełamanie dało "piątej" parze turnieju zaliczkę, której już nie zmarnowała, doprowadzając do wyrównania w setach.

Rozstrzygający dla losów meczu okazał się piąty gem decydującego seta. Po wyrównanej walce na przewagi wygrali go Kubot z Marachem. Po chwili Polak kolejny raz rozbił rywali serwisem i zrobiło się 4:2. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego dali się ponownie przełamać, ale nie złożyli broni i wygrali dwa gemy. "Kropkę nad i" postawił Kubot, mocnymi serwisami odbierając rywalom złudzenia i pieczętując awans polsko-austriackiej pary.