VaE: Lopez najszybszy na dziewiątym etapie

 Hiszpan David Lopez z ekipy Caisse d'Epargne wygrał w miejscowości Alcoy dziewiąty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Koszulkę lidera obronił jego rodak Igor Anton (Euskaltel).

 

Niedzielny etap, z kilkoma górskimi wspinaczkami we wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, stał pod znakiem długiej i udanej ucieczki czternastu kolarzy. Z czasem czołowa grupa wykruszała się, a na ostatnim kilometrze, prowadzącym pod górę, zawodnicy z mozołem jechali już pojedynczo, w niewielkich odstępach.

 

Najwięcej sił zachował Lopez, na którego atak nikt nie był w stanie odpowiedzieć. Hiszpan o sześć sekund wyprzedził Czecha Romana Kreuzigera, za którym dojechali Włoch Giampaolo Caruso oraz bohater sobotniego etapu Francuz David Moncoutie.

 

Wśród uciekających był Francuz Jean-Christophe Peraud, przez długi czas wirtualny lider wyścigu, który ukończył etap na siódmym miejscu. Dopiero na ostatnich kilometrach peleton zdecydowanie przyspieszył, zmaniejszając straty do zwycięzcy do 7 minut, ale Peraud i tak zrobił potężny skok w klasyfikacji generalnej - przesunął się z 37. na piątą pozycję.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?