Historyczne mistrzostwo polskich pięcioboistów

Sylwia Czwojdzińska i Remigiusz Golis triumfowali w konkurencji sztafet mieszanych (mikst) w mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozgrywane są w chińskim Chengdu. Srebrny medal zdobyła Ukraina, a brązowy Litwa.

 

Polska sztafeta wywalczyła tytuł mistrzowski, choć nie wygrała żadnej konkurencji. W szermierce Czwojdzińska i Golis zajęli drugie miejsce, w pływaniu zanotowali piąty rezultat, na parcoursie szósty, a w kombinacji (strzelanie i bieg) - trzeci.

 

W szermierce zwyciężyła sztafeta Łotwy, która ostatecznie zajęła 16. miejsce, na pływalni triumfowała ekipa Korei Południowej (6. miejsce w klasyfikacji końcowej). Jazdę konną wygrali Węgrzy (8.), a kombinację Litwa, która dzięki temu awansowała na trzecie miejsce.

 

Konkurencja ta była rozgrywana w mistrzostwach świata po raz pierwszy. Międzynarodowa federacja czyni starania, aby sztafety mikstów znalazły się w programie igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

 

"Międzynarodowa Federacja Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) od wielu lat stara się, by w programie olimpijskim znalazła się rywalizacja o medale w konkurencji sztafet, a zwłaszcza mikstów. Jednak moim zdaniem, konkurencja ta może znaleźć się w igrzyskach nie wcześniej niż w 2016 roku, w Rio de Janeiro" - powiedział były wieloletni prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Stefan Grzegorczyk.

 

Wyniki:

1. Polska 5560 pkt (Sylwia Czwojdzińska, Remigiusz Golis)
2. Ukraina 5622 (Wiktoria Tereszuk, Pawło Tymoszczenko)
3. Litwa 5594 (Donata Rimsaite, Justinas Kinderis)
4. Czechy 5574
5. Rosja 5466
6. Korea Płd. 5440

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook