US Open: Ula Radwańska odpadła w 2. rundzie

inf. wł./ŁK

Urszula Radwańska odpadła w drugiej rundzie turnieju singlistek US Open. Polka przegrała z Hiszpanką Lourdes Dominguez-Lino 2:6, 5:7.

W pierwszym secie Polka łatwo uległa rywalce dwukrotnie przegrywając własne podanie. Więcej emocji przyniosła druga partia. Radwańska źle rozpoczęła i przegrywała już 0:3. Od tej chwili krakowianka zaczęła walczyć. Przegrywając 2:4 zdołała wygrać gema przy serwisie rywalki. Dominguez-Lino szybko zrewanżowała się przełamaniem (3:5), ale kolejne dwa gemy padły łupem Polki. Hiszpanka wygrała jednak własne podanie, a następnie nie pozwoliła Radwańskiej doprowadzić do tie-breaka, wygrywając seta 7:5 i cały mecz 2-0.

Do drugiej rundy debla awansowały Klaudia Jans i Rumunka Edina Gallovits, które pokonały w czwartek Natalie Grandin z RPA i Amerykankę Abigail Spears 5:7, 6:3, 6:1.