DL: Tomasz Majewski trzeci w Brukseli

Mistrz olimpijski z Pekinu Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) swym najlepszym wynikiem w sezonie 21,44 m zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w finałowym mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli. Zwyciężył Amerykanin Reese Hoffa - 22,16.

 

Na drugiej pozycji uplasował się jego rodak Christian Cantwell - 21,62, który w końcowym bilansie był najlepszy, gromadząc 25 pkt.

Mistrz świata z Berlina 2009 wyprzedził Hoffę - 14 pkt i Majewskiego - 7 pkt.

 

Czwarte miejsce zajął mistrz Europy Marcin Lewandowski (czas 1.44,97) w biegu na 800 m w finałowym mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli. Zwyciężył rekordzista świata Kenijczyk David Rudisha - 1.43,50. On też uplasował się na pierwszej pozycji w końcowej klasyfikacji z dorobkiem 20 pkt, wyprzedzając reprezentanta Sudanu Abubakera Khamisa Kakiego - 10 i Lewandowskiego - 5 pkt.

 

W konkursie rzutu dyskiem kobiet ósmą lokatę - z wynikiem 58,42 m - zajęła brązowa medalistka mistrzostw Europy w Barcelonie Joanna Wiśniewskai. Triumfowała Chorwatka Sandra Perkovic (66,93 m)m która w końcowej klasyfikacji uplasowała się na drugiej pozycji za Kubanką Yarelis Barrios.

 

Na czwartej pozycji z czasem 8.21,55 ukończył Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) bieg na 3000 m z przeszkodami w memoriałowym mityngu Ivo van Damme'a w Brukseli. Wygrał wicemistrz olimpijski, reprezentant Francji Mahiedine Mekhissi-Benabbad - 8.02,52. Konkurencja ta była poza programem Diamentowej Ligi.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook