Kubot odpadł w pierwszej rundzie w Wiedniu

Łukasz Kubot odpadł w pierwszej rundzie gry pojedynczej halowego turnieju ATP Tour w Wiedniu (pula nagród 575 tys. euro). Polak przegrał z rozstawionym z numerem drugim Czechem Radkiem Stepankiem 4:6, 1:6.

Spotkanie miało wyrównany przebieg do stanu 3:3 w pierwszym secie. W siódmym gemie Stepanek po raz pierwszy przełamał serwis Kubota, a chwilę później wygrał partię 6:4. W drugiej Polak stracił podanie już w pierwszym gemie, a później jeszcze dwukrotnie Czech przełamał jego serwis i wygrał 6:1.

Mecz trwał 83 minuty, Kubot ustępował rywalowi głównie pod względem serwisu. Zanotował pięć asów, przy dziesięciu rywala, w miarę upływu czasu coraz rzadziej trafiał pierwszym podaniem.

W stolicy Austrii polski tenisista występuje także w deblu. Wspólnie z reprezentantem gospodarzy Oliverem Marachem awansował do drugiej rundy, w której ich rywalami będą Niemiec Michael Kohlmann i Austriak Alexander Peya.