Agnieszka Radwańska wygrała z Vanią King

Agnieszka Radwańska pokonała w II rundzie turnieju WTA w Montrealu Amerykankę Vanię King 6-0, 6-3. Mecz trwał godzinę i dwie minuty.

Zaledwie 22 minut potrzebowała Agnieszka Radwańska, rozstawiona w Montrealu z nr 7, by rozstrzygnąć pierwszego seta na swoją korzyść. Kłopoty pojawiły się jedynie w gemie czwartym, kiedy Vania King prowadziła 40-15. Polka zmobilizowała się i nie dała rywalce wygrać nwet tego gema. Jej dominacja na korcie nie podlegała dyskusji.

W drugim secie już tak łatwo nie było. Choć Radwańska znowu zaczęła od przełamania, później wygrała swoje podanie, ale trzeci gem zakończył się zwycięstwem King. I znowu dwa następne należały do Polki. W szóstym gemie niespodziewanie Amerykanka przełamała naszą tenisistkę. Stało się to głównie za sprawą błędów Polki. Następnego gema przy podaniu rywalki wygrała jednak Agnieszka Radwańska. Ale chwilę później znowu przegrała swój serwis. W dziewiątym ponownie przełamała Amerykankę i zwyciężyła 6-3.